אימהות מעבר לים mom aboard


להיות שגרירה אף פעם לא היה החלום שלי אבל כשנתקלתי בסטארט אפ של "אימהות שגרירות" (mombasador) ידעתי שזה בדיוק בשבילי. אז קבלו אותי, השגרירה החדשה של מדינת תל אביב! לכבוד המאורע המרגש נפגשתי לראיון (דרך המייל, לצערי לא נסעתי ללונדון לשם כך) עם הוגת הרעיון, היוזמת והמקיימת בפועל של האתר momaboard.com שזה בתרגום חופשי לעברית – אימהות מעבר לים.

אני אתן לה להרחיב מה הוא האתר אבל למי שאין סבלנות לחכות אספר שהרעיון הוא פשוט. כשאנחנו מטיילות בעולם (או מטיילים) הסיכוי שנצליח למצוא את המקומות הטובים באמת בעיר, אלה שהמקומיים יודעים ללכת אליהם, הוא נמוך מאד. אני חושבת שזאת אחת הסיבות שאנחנו אוהבות לחזור לאותו מקום שוב ושוב, כי אנחנו כבר יודעות איפה אפשר למצוא קפה טוב ועל איזה דשא כדאי לנמנם בשעות הצהריים. כשמטיילים עם ילדים הידע הזה נהיה מצרך הכרחי אף יותר.

לטייל עם ילדים זאת אומנות. בכלל לחיות עם ילדים זאת אומנות אבל את השיגרה יש לנו הרבה זמן ללמוד, להבין ולתרגל. חו"ל לעומת זאת לרובנו הוא לא דרך חיים וכשנוסעות לטייל חבל על כל טיפה. אני ארחיב בפוסט אחר את איך אני עושה את זה, אז רק אגיד שהמיזם האדיר הזה הוא לקשר בין אימהות מקומיות לאימהות מטיילות כדי שנוכל לטייל קצת יותר כאילו אנחנו בנות המקום.

האתר עובד בצורה מאד פשוטה. את נכנסת, בוחרת את היעד אליו את נוסעת ומספרת עליכם את מה שצריך לדעת – גילאים, תחביבים, מה אוהבים לעשות בחו"ל ומה הציפיות. הנתונים האלה עוברים לאימא השגרירה באותה עיר שמתכננת לכם את השהות בעיר ברמה של מה לעשות בוקר צהריים ערב, כולל איפה כדאי לישון ולאכול ובכלל מידע על העיר. הסיפור המצוין הזה עולה 50$ ויש גם גרסה זולה יותר שבה אפשר לקבל רשימה של מקומות ממומלצים בלי חלוקה לימים. בנוסף יש גם אופציה בשביל מי שעושה רילוקיישן אבל זה בהחלט לפוסט אחר והגיע הזמן לעבור לראיון עם Kaamna Bhojwani Dhawan.

הי קמנה, ספרי לי קצת על עצמך. איפה גדלת? איפה את חיה כיום?

נולדתי במומבאי, הודו, וחייתי שם במשך 18 שנה עד שנסעתי ללמוד בקולג' בארה"ב. ההורים שלי האמינו שטיולים בעולם הם הדרך הטובה ביותר ללמוד אז בילינו כל קיץ בנסיעות למקומות כמו לונדון, ניו יורק ואזורים באסיה. אז אפשר לומר שקיבלתי את חיידק הנסיעות בגיל צעיר! עברתי ללמוד בקולג' בארה"ב ואחרי הלימודים השתקעתי בסן פרנסיסקו לעבודה הראשונה שלי. עמק הסיליקון היה אז רק בתחילתו עם העליה של Web 2.0וזה היה מקום מרגש להיות בו. בתקופה הזו הכרתי בחור שהיתה לו אהבה דומה לנסיעות ואז נוצרה לו הזדמנות בעבודה לנסוע לסידני. היינו אז רק שנינו (או כך חשבנו) אז קפצנו על ההזדמנות לחיות בארץ שונה שלא הכרנו. בסופו של דבר הייתי בחודש חמישי בהיריון כשעזבנו לסידני ויכולתו לחוות ממקור ראשון עד כמה האוסטרלים הם חסרי דאגות וידידותיים לילדים! שחזרנו את החוויה כשעברנו חזרה לסן פרנסיסקו בזמן שהייתי בהיריון עם הילד השני וב2013 הגענו לעבור ללונדון, שם אני גרה עכשיו. כיף וגם מעייף בעצם!

מה זה "MomAboard?" איך זה עובד ומי קהל היעד?

MomAboard הוא שירות תכנון טיולים עבור משפחות. אנחנו מציעות מסלולים מפורטים שנבנים על ידי אמהות מקומיות, כך שאתם מקבלים את המידע המדויק והמקומי ביותר מנקודת מבט של הורה לילדים. בנוסף, כל מסלול נבנה באופן ספציפי על פי צרכי המשפחה והרכבה, הצרכים המיוחדים, תחומי העניין ותקציב. כל מה שעליכם לעשות הוא לספר לנו על המשפחה שלכם ואמא מקומית תיצור את התוכנית המושלמת עבורכם!

קהל היעד הוא אמהות שרוצות לטייל יותר טוב וביתר קלות. אנחנו מתכננות טיולים למשפחות עם תינוקות צעירים, ילדים קטנים, בני נוער, סבים וסבתות, צרכים מיוחדים, טיולים על פני מספר ערים שונות וכל דבר שתרצו!

איך הגית את הרעיון הזה?

אני אמא שמטיילת! כמו רבות מאתנו חוויתי את חוסר המזל שבלהזמין מלון לא מתאים, או לקחת את הילדים שלי למסעדה לגמרי לא ידידותית לילדים. תכנון הטיול הנכון הוא תהליך גוזל זמן (המחקר שלנו מראה כי תכנון נסיעה ממוצעת אורך כשמונה שעות) ומלחיץ מכיוון שהורים נתקלים ביותר מדי מידע לא בדוק ממגוון מקורות לא ידועים. איך תדעו אם לכותב/ת הביקורת ב- TripAdvisor יש טעם דומה לשלכם? אתם לא יודעים. אבל ב-MomAboard אנחנו מחברות אתכם לאמא שמבינה את הצרכים שלהם ושאתם יכולים לסמוך עליה.

מתי הבנת שאת רוצה לפתח את הרעיון הזה לכדי עסק? וכמה זמן אתר האינטרנט הזה כבר פועל?

התחלתי את MomAboard בתור בלוג כשבני נולד בשנת 2009. בשנת 2015 הגינו ובחנו את עסק תכנון הטיולים והשקנו את האתר בשנת 2016. הכרתי היטב את שוק טיולי המשפחות וידעתי שנוכל להציע יותר ערך מאשר רק תוכן של בלוג. הבנתי שאמהות מקומיות צריכות להיות במוקד ובילינו כשנה בבניית המוצר ובתכנון התהליך שאנחנו מציעים.

האם היתה לך תמיכה כשהתחלת? ממי?

אני חושבת שהשנים בהן עבדתי בסטארטאפ בעמק הסיליקון הכינו אותי לרכבת ההרים של היזמות.כל יום הוא שונה ומספק חוויית למידה ואת חייבת להמשיך להתקדם. מספר הנשים שנרשמו להיות אמהות-שגרירות מאד נגע ללבי. הן רואות את הערך במוצר ורוצות להיות חלק ממשהו כל כך ייחודי. בעלי גם מאד תומך – הוא גאה שאני מנסה משהו חדש ומחזיק במשרה קבועה כך שאני אוכל לנסות את זה.

איך זה בשבילך כאמא לעבוד מהבית? ומה האתגרים בזה?

היתרון הברור מאליו בעבודה מהבית היא הגמישות, העובדה שאני תמיד זמינה אם הילדים צריכים אותי. מנקודת מבט עסקית, זה גם מגביל את העלויות הנוספות. החסרון הגדול ביותר הוא שנהיה קשה יותר להתנתק מהעבודה. כאשר המשרד שלי במרכז הבית, קשה "להשאיר את העבודה מאחור", אם כי אני משתפרת בהצבת הגבולות הללו לעצמי. עבודה מהבית, אם כי היא מאד נוחה, גם כרוכה בבדידות. עבור טיפוס מוחצן כמוני – אנשים הם מקור האנרגיה שלי כך שאני צריכה לוודא שיש לי לפחות כמה פגישות פנים מול פנים בכל שבוע כדי שאני לא ארגיש בגמילה!

אני חושבת שדרך האתר הזה את יוצרת קשרים מדהימים בין אמהות מרחבי העולם. איך זה מרגיש עבורך להיות בקשר עם אמהות ממקומות שונים? מה את אוהבת בזה ומה האתגרים עבורך?

זה החלק הטוב ביותר בעבודה שלי! פגשתי כמה נשים מדהימות דרך MomAboard ובעיקר דרך קהילת ה אמהות-שגרירות. הן מגיעות מלאומים שונים, קבוצות אתניות מגוונות, נטיות מיניות, קבוצות סוציואקונומיות ומקצועות שונים, ועדיין לכולנו יש מטרה זהה כשזה מגיעה לילדים שלנו – לתת להם את הכי טוב שאנחנו יכולות (ולא לאבד את השפיות שלנו בתהליך).

למדתי המון על חלקים שונים של העולם ואני אוהבת לשמוע סיפורים של נשים ולמה הן רוצות להפוך לאמא-שגרירה.

החלק השלילי? אני אספר לך כשאמצא כזה :)

מה החזון שלך לשנים הקרובות?

אני רוצה שאתר MomAboard יהפוך להיות היעד בהא הידיעה עבור אמהות מטיילות. אנחנו מספקות מוצר באיכות גבוהה ללא תחרות ובמחיר מאד נמוך שאני יכולה לומר בגאווה שבאמת מקל על חייהם של אמהות. יש לנו כיום 60 אמהות-שגרירות. אני רוצה להגיע למאה עד לסוף השנה הנוכחית ולהמשיך להציע את השירות שלנו ברחבי העולם.

לסיום, ספרי לי מה את אוהבת בעיר שאת גרה בה, לונדון?

לונדון היא עיר בהחלט מדהימה שמציעה משהו לכל אחד. יש לה היסטוריה ותרבות, אמנות ואופנה, סצינת מסעדות מדהימה, חנויות מובילות ותמיד משהו קורה בה. ועדיין עבור אלה שמעדיפים מקום שקט הפארקים מציעים שלווה ויופי ותרבות הפאבים היא מקבלת ובלתי מתנשאת. לונדון היא אחת הערים היותר ידידותיות לילדים עם המון מוזיאונים בחינם, אירועים לילדים וכמובן, תיאטרון לכולם!

יש מגרש גולף חינמי באמצע אדינברו!

https://momaboard.com

אז יאללה, כנסו לאתר ויש אפילו קוד הנחה של 10% - RUTIE


9 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מתפטרת

קמתי בבוקר עם רצון להתפטר, אבל אין לי ממה. להתפטר מהשאלה מה את הולכת לעשות היום להתפטר מאיך את הולכת למלא את הזמן שלך ומה קורה עם הסיפור שכתבת, ומה קורה עם הדיסק שעומד לצאת ומה קורה עם הציורים שהתחלת