שלום גד


את שלום גד אני מכירה בכלל דרך אשתו, ריקי אלקיים המהממת. אח"כ נרשמתי קצת במקרה לסדנת הכתיבה שלו וגיליתי שאני משוררת. לא דווקא בזכות שהתחלתי לכתוב שירים (ולהלחינם! קסם שלא יאמן) אלא כי אני מאמינה יותר ברעיונות מאשר בעובדות עצמן.

בעולם האינדי מכנים אותו מלך ובמיוחד בשביל מי שעוד לא מכיר הוא הוציא עכשיו אוסף. ממליצה ביותר!

אני אקח את ההזדמנות גם להגיד כמה מילים על bandcamp לטובת מי שעדיין לא מכיר/ה.

בנדקמפ זה אתר שמאפשר לקנות מוסיקה (דיסקים וטרקים) ישירות מהאומנים. האתר לוקח אחוז מאד נמוך מהקנייה ואינו מצנזר או מתערב. זאת עוד אחת מהדוגמאות הרבות שבהן אתרים מצליחים לעשות שינוי מהותי בעולם, במקרה הזה בשילוב של בין עולם הצריכה ועולם המוסיקה.

אחד הדברים המדהימים בעיני בבנדקמפ הוא שהוא מוכיח שבעצם הקפיטליזם נכשל, או אולי יותר נכון להגיד - למרות כוחו הרב לא הצליח להנחיל לכולנו את הערכים המהותיים כל כך לקיומו. הקפיטליזם אומר וכולנו האמנו שאם תיתן לנו האפשרות לא לשלם על משהו שנוכל לקבלו בחינם כמובן שלא נשלם. מטרתנו היא הרי לצבור רווחים, לחסוך בהוצאות וכו'. באו בבנדקמפ ואמרו - בבקשה, אתם יכולים להקשיב למוסיקה שאנחנו מארחים בלי לשלם. דרך האתר שלנו או דרך האפליקציה (המאד מוצלחת לטעמי). כל אחד יכול לבנות לעצמו רשימת האזנה ויכול בלי לשלם להקשיב. מידי פעם האתר שואל - אולי בכל זאת תקנה? ומזכיר לך בעצם שזה הדבר הנכון לעשות אבל הוא לא מכריח אותך.

אנשים קנו ב 106 מיליון דולר מוסיקה בבנדקמפ (לפי הנתונים שהם נותנים) ולדעתי זה נתון מדהים. יש פה קבוצה ענקית של אנשים שבעצם משלמת מבחירה!

בקיצור, אני מעודדת אתכם לעשות את זה גם. בזכות הצמצום בפערי התיווך המחירים בבנדקמפ נמוכים ובזכות הטכנולוגיה זה כל כך פשוט לקנות מוסיקה. אז יאללה, תעשו את זה.

https://shalomgad.bandcamp.com/


18 צפיות0 תגובות

פוסטים אחרונים

הצג הכול

מתפטרת

קמתי בבוקר עם רצון להתפטר, אבל אין לי ממה. להתפטר מהשאלה מה את הולכת לעשות היום להתפטר מאיך את הולכת למלא את הזמן שלך ומה קורה עם הסיפור שכתבת, ומה קורה עם הדיסק שעומד לצאת ומה קורה עם הציורים שהתחלת